Jak urządzić biuro w domu?

Praca zdalna staje się coraz popularniejsza – wiele firm decyduje się na doraźną lub stałą opcję „home office”, w której pracownik wykonuje swoje zadania bez przychodzenia do siedziby pracodawcy. Jest to szczególnie korzystne w przypadku zespołów rozproszonych, w których członkowie teamu mieszkają w różnych miastach, a nawet krajach. Istnieje wiele narzędzi, uprawniających pracę zdalną, a liczne aplikacje i rozwiązania technologiczne umożliwiają swobodną komunikację, dzielenie się pomysłami oraz przesyłanie plików.

Domowe biuro przyda Ci się także, jeśli wykonujesz wolny zawód – czyli taki, który nie wymaga pracy w określonych godzinach. Jako fotograf, grafik, projektant lub konsultant możesz nie mieć stałego etatu i zarabiać na pojedynczych zleceniach. Niezależnie od profesji, przyda Ci się gabinet w domu – czyli Twoja prywatna przestrzeń do przechowywania dokumentów oraz organizacji bieżących zadań. Optymalnym rozwiązaniem jest osobne pomieszczenie, z zamykanymi drzwiami – możesz wtedy spokojnie skupić się na pracy i odseparować od dźwięków otoczenia. Taka opcja daje wiele możliwości ciekawych aranżacji, gdzie funkcjonalność łączysz z nowoczesnym designem.

Jednak jak urządzić biuro, gdy nie masz do dyspozycji osobnego pokoju? Nie jest to problem – możesz wydzielić do pracy część salonu, odgradzając ją eleganckim parawanem lub praktycznym regałem, na którym wygodnie pomieścisz wszystko, co niezbędne.

Biuro domowe – inspiracje

Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny gabinet w domu, ważny jest dobór odpowiednich mebli. Regał Modesta na czterech podporach idealnie wypełni przestrzeń pod ścianą i pozwoli Ci zorganizować przybory i narzędzia potrzebne do pracy w estetyczny, funkcjonalny sposób.

  • Na solidnych półkach z naturalnego, dębowego drewna wygodnie ustawisz książki i segregatory różnej wielkości. Możesz tu także umieścić ozdobne pudełka z długopisami, karteczkami do notatek i innymi akcesoriami, których używasz na co dzień.
  • Pionowe przegrody umożliwiają podzielenie materiałów na kategorie tematyczne. Dzięki temu zachowasz ład i porządek oraz szybko znajdziesz to, czego szukasz.
  • Szafki z zamykanymi drzwiczkami to dobre rozwiązanie, gdy chcesz schować przedmioty, które nie wyglądają reprezentacyjnie – na przykład kable zasilające, ładowarki czy drobny sprzęt RTV. Szafki dobrze nadają się także do przechowywania ważnych dokumentów, które nie powinny znajdować się w widocznym miejscu.
  • Klimatyczne, podświetlane nisze możesz wykorzystać do wyeksponowania ozdób, zdjęć i dekoracji. Znakomicie będą się tu prezentować dyplomy, nagrody i ważne odznaczenia, zdobiące Twoje biuro domowe.

Regał Modesta na czterech podporach jest bardzo solidny i ma duże rozmiary. Jego długość wynosi 2400 mm, a wysokość – 2000 mm. To sprawia, że mebel ten elegancko zasłania znaczną część ściany i pozwala zaaranżować ją w bardzo przydatny sposób, tworząc w domu eleganckie biuro. Jednocześnie głębokość regału nie jest duża i wynosi tylko 300 mm, co oznacza, że mimo znacznych gabarytów nie zajmuje on dużo miejsca, spójnie komponując się z resztą umeblowania.

Regały możesz wykorzystać nie tylko jako meble biurowe domowe. Gdy zdarzy się tak, że nie będzie Ci już potrzebne biuro domowe, meble pięknie będą prezentować się w formie kwietnika, biblioteczki, kolekcji z płytami muzycznymi lub przestrzeni do przechowywania gier planszowych.

Domowe biuro – aranżacje dla mniejszych przestrzeni

Gdy masz mały gabinet w domu, możesz zorganizować przestrzeń przy wykorzystaniu regałów o mniejszych rozmiarach. Regał Modesta na trzech podporach ma 1680 mm długości, 2000 mm wysokości i 300 mm głębokości. Dzięki temu możesz ustawić go na mniejszej powierzchni ściany, również zapewniając sobie optymalne miejsce do przechowywania. Klimatyczne połączenie metalu z drewnem dębowym wygląda nowocześnie i bardzo dobrze prezentuje się zarówno we wnętrzach loftowych, minimalistycznych, jak i modernistycznych.

Regał na trzech podporach możesz ustawić nie tylko wzdłuż ściany – usytuowany prostopadle do niej stworzy solidną, a zarazem lekką wizualnie przegrodę, oddzielającą gabinet domowy od reszty pomieszczenia. To rozwiązanie optymalne, gdy Twoje nowoczesne biuro domowe mieści się na przykład w salonie. Ustawiając regał prostopadle do ściany, uzyskasz osobną przestrzeń do pracy, zapewniając dostęp światła dziennego do reszty pomieszczenia. Dzięki temu, że regał nie ma zabudowanej części tylnej, konstrukcja naturalnie komponuje się z całością wystroju, tworząc wrażenie przestrzeni.

Gdy urządzasz gabinet w domu, aranżacje mogą być różne – w zależności od Twoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy. Praktycznym dopełnieniem całości jest prawdziwy klasyk – regał Modesta na dwóch podporach. Pamiętaj, że jego forma nie musi być prosta i składać się tylko z czterech poziomych półek. Do wyboru masz rozmaite kompozycje: z pionowymi przegrodami, ułożonymi w różnych konfiguracjach, czy nastrojowo podświetloną niszą. Wśród zaproponowanych form z pewnością znajdziesz tę, która ułatwi Ci organizację Twojego stanowiska codziennej pracy.

Biuro domowe aranżacje: wygodne biurko i inne meble

Gdy organizujesz domowe biuro, meble, które powinny również znaleźć się na liście zakupów, to biurko, podstawa pod komputer oraz szafka na książki.

Biurko Modesta – z listwą organizerem lub bez – to unikalny mebel o opływowym kształcie, w całości wykonany z solidnego drewna dębowego. Zaokrąglone brzegi i brak ostrych kantów sprawiają, że biurko ma nie tylko nowoczesny wygląd, ale też jest bardzo wygodne w użytkowaniu.

Jeśli korzystasz z komputera PC, możesz zamaskować jego obudowę, wybierając drewnianą podstawę na kółkach, którą łatwo przesuniesz w dowolne miejsce. Organizer ma zakryte ścianki, dzięki czemu zarówno tył, jak i boki obudowy komputera nie są widoczne i nie zaburzają harmonijnej estetyki wnętrza.

Dobry pomysł na biuro w domu to także elegancka i stylowa szafka na książki Modesta. Oprócz zamykanych drzwiczek ma ona otwarte półki, wykonane ze szkła, z czarną ścianką z tyłu. Nóżki są ukośne, co sprawia, że mebel wygląd lekko i doskonale prezentuje się ustawiony niezależnie od reszty aranżacji.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
Ustaw kierunek malejący